Einde van een cowboytijdperk binnen de schoonmaaksector !

Algemene info

Locatie: CLAERHOUT Communicatieloft Gent

27/10/2011 - 27/10/2011

BREAKFAST 4FM

VSR-Kwaliteitmeetsysteem (VSR-KMS) is belangrijke controle én ondersteuning  voor de Facility Manager.

De Vereniging Schoonmaak Research (VSR) is het onafhankelijke platform voor professioneel schoonmaken. Als kennisinstituut voor alle marktpartijen op het gebied van schoonmaakonderhoud, streeft VSR al 30 jaar naar objectivering en professionalisering van het schoonmaakvak door middel van onderzoek, voorlichting en opleiding.

Objectieve kwaliteitscontrole op schoonmaak is mogelijk !

Het VSR-Kwaliteitsmeetsysteem (VSR-KMS) is vastgelegd in een nationale (NEN)-norm voor de beoordeling van schoonmaakonderhoud: NEN 2075.

Tevens past VSR-KMS perfect binnen de Europese norm: EN 13549.

Omdat ‘vuil’ en ‘schoon’ subjectieve begrippen zijn, waaraan in verschillende situaties verschillende betekenissen worden toegekend, is er behoefte aan een algemeen aanvaardbaar kwaliteitsmeetsysteem, waarbij de subjectieve beoordeling van kwaliteit wordt vervangen door een objectieve meting op basis van uniforme, duidelijk omschreven uitgangspunten.

Om hieraan tegemoet te komen heeft VSR een kwaliteitsmeetsysteem voor schoonmaakdienstverlening ontwikkeld, dat voor zowel schoonmaakbedrijven als opdrachtgevers aanvaardbaar is. Het VSR-kwaliteitsmeetsysteem, VSR-KMS, is een systeem dat de kwaliteit van het schoonmaakwerk volgens objectieve schoonmaaktechnische criteria vaststelt. Dit, intussen ook volledig geautomatiseerde systeem, speelt een belangrijke rol in het contact tussen opdrachtgever en schoonmaakbedrijf omdat het hiermee mogelijk is van tevoren een minimum aanvaardbaar niveau vast te leggen en een objectief onderscheid te maken tussen goed en slecht schoonmaakonderhoud.

Bovendien kan het VSR-kwaliteitsmeetsysteem signalen geven naar enerzijds het directe toezicht op de schoonmakers (bewaken van de uitvoering en eventueel herinstructie van de medewerk(st)er) en anderzijds naar het overleg tussen opdrachtgever en schoonmaakdienst over het gekozen programma van eisen (bijsturen van het schoonmaakprogramma) en over mogelijk te nemen preventieve maatregelen (bijvoorbeeld schoonloopmatten). KMS is derhalve een nuttig managementinstrument, dat na een aantal jaren ontwikkelen, testen, bijsturen en hertesten inmiddels is uitgegroeid tot een niet meer weg te denken systeem binnen de schoonmaakdienstverlening.

Hoe objectief uw kwaliteitsmetingen, de kwaliteitsbeoordeling, analyse van de beoordelingenen en normering VSR-kwaliteitsmeetsyteem zijn, wordt u voorgesteld door

  • G.J. Veneman, Onderzoekscoördinatie VSR.

Ook in België wordt dit kwaliteitsmeetsysteem reeds toegepast.

Een praktijkervaring wordt u voorgesteld door:
  • Dirk Goossens, Departement Facility Management – Hoofdaccountmanager departement FM
  • Els Nys, Zaakvoerder Controlebureau Atir & VSR Inspecteur

PROGRAMMA

07'30 : registratie en ontvangst

08'15 : welkom door Yves Stevens, Manager IFMA België

08'25 : G.J Veneman - VSR

09'00 : Dirk Goossens – Facility Manager Stad Gent

09'15 : Els Nys – VSR Inspecteur

09'30 : Q&A’s en netwerking

10’30 : einde

TARIEVEN – Lid worden is genieten van het ledentarief !

Lid professional: free

Lid - consultant & aanbieder:  50 € 

Niet - lid professional:   50 €

Niet - lid consultant & aanbieder:  125 €

Tarieven excl btw.

INSCHRIJVEN

Annulering is mogelijk tot 24/10/2011 - 17 uur. 

Afwezigheid op het event: bedrag van inschrijving zal gefactureerd worden indien geen annuleringsemail van secretary@ifma.be de annulatie bevestigd.

Personen met gratis inkom, die de correcte annulatieprocedure niet respecteren, betalen een administratiekost van 50 € excl. btw. 

Registreren voor dit event : klik hier